VELIKO DEJANJE MAJHNE SKUPNOSTI IZ SLOVENSKE PRESTOLNICE, KI PRISTNO, PRETANJENO, SRČNO IN RAHLOČUTNO, A PRAV S TEM NAJBOLJ VELIČASTNO IN BOLJ KOT MILIJON NAJBOLJ GLASNIH BESED, SLAVI TO, KAR SMO BILI, KAR SMO, IN, KAR LAHKO POSTANEMO!

Ko s perspektive današnjega prazničnega popoldneva 25. junija gledamo na vse, kar se je v minulih dneh dogajalo okoli letošnje 35-letnice slovenske osamosvojitve, smo na našem spletnem portalu nekako soglasni, da je bil v vsem tem prav dan pred dobrimi desetimi dnevi, prav tista nedelja, prav uradna, a nadvse pristna in navdihujoča vrnitev kipa Sejalca, ko je po 85 letih v slovenski prestolnici ponovno zaživela 3,7 metrov visoka skulptura, ki jo je leta 1931 ustvaril kipar in slovenski ekspresionistični velikan France Kralj, da je bilo prav to, torej, za nas najlepše voščilo in najbolj fascinantna proslava ob 35. rojstnem dnevu samostojne Slovenije! Decentna in morda za koga kot dogodek s približno 120 prisotnimi navidezno skromna in komorna, a z vso zgodbo o neumorni prizadevnosti in vztrajnosti vseh, ki so z neverjetnim entuziazmom, predanostjo in ustvarjalno vznesenostjo botrovali temu velikemu podvigu in njegovi uresničitvi; pa z vso simboliko, ki jo je prinesla v prostor in med nas, vsekakor velika, največja! To je res veliko, navdihujoče dejanje majhne skupnosti iz slovenske prestolnice, ki pristno, pretanjeno, srčno in rahločutno, a prav s tem najbolj veličastno in bolj kot milijon glasnih besed, slavi to, kar smo bili, kar smo, in, kar lahko postanemo! »Sejalec« je spet med nami! Naj v letih, ki so pred nami, njegova inspirativna vrnitev in njegova setev končno in spet res zrasteta v zdravo klasje mnogoterih novih takšnih zgodb v tem našem prostoru in času, saj to in predvsem to z vso svojo dejansko in simbolno pomenskostjo najbolj počasti in proslavi vsakega človeka, vsako resnično skupnost, vsako obletnico, vsak praznik. Več…